|
|
|
Projekt se zabývá zjišťováním tvaru planetek v naší sluneční soustavě z fotometrických dat. Asteroidy jsou nejpočetnější objekty »
Kosmické mikrovlnné pozadí (Cosmic Microwave Background - CMB), je první světlo uvolněné poté, co vesmír vznikl při Velkém třesku »
Tento projekt se pomocí několika interferometrů obrovských rozměrů snaží zaznamenat a v další fázi zkoumat gravitační vlny ve »
Projekt byl založen v Rensselaer Computer Science Department. Zabývá se průzkumem a modelování vývoje Galaxie Mléčné dráhy. »
Zajímavý je tento projekt tím, že má monitorovat srážky asteroidů a komet s planetami a hlavně hledat a zkoumat dráhy objektů, »
theSkyNet POGS je výzkumný projekt využívající internetové připojení počítačů k výzkumu astronomie. Bude kombinovat spektrální »
|
|
|
|
Zaměření projektu není známo. »
Jedná se o projekt, který zkoumá webovou strukturu celého internetu (Web Spider). Aplikace projektu pracuje v režimu non-cpu »
Almere je první z měst na světě, které se rozhodlo dát dohromady GRID z výkonu, který samotní obyvatelé města a podniky »
Zatím neupřesněno. Projekt vznikl na univerzitě Universidade Federal de Santa Catarina - Campus Araranguá. »
Projekt CAS@home byl oficiálně zahájen v lednu 2010, s podporou čínské akademie věd. Cílem je podporovat vědu v Číně »
Projekt slouží ke zpracování vědeckého výzkumu, v současné době hledá prvočísla podle Wilsonovy věty, a připravuje se »
Projekt Constellation je platformou pro různé výzkumy v letectví, kosmonautice a příbuzných vědách včetně různých simulací »
Projekt CONVECTOR je výzkumný testovací projekt, který používá počítače dobrovolníků k vědeckým výpočtům. Aktuálně se zabýváme výpočtem optim na diskrétních konstrukcích. »
Pomocí projektu Donate@Home mohou uživatelé finančně podpořit projekt GPUGRID věnováním virtuálních peněz ( BitCoint) které »
Zaměření projektu není známo. »
DynaPing je projekt, který testuje dostupnost internetových domén. V současné době se posílá pouze jednoduchý ping na domény »
Zaměření projektu není známo. »
Jedná se o výzkumný projekt, který bude provádět výzkum v různých projektech na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě, Fakultě informatiky a informačních technologií. »
FreeHAL - počítačová aplikace umělé inteligence. FreeHAL je samoučící simulátor pro konverzi řeči, který využívá »
Na projektu bude provozována aplikace monkeys, která se snaží ověřit některé aspekty tzv. Infinite monkey theorem. »
Na projektu je provozována aplikace monkeys, která se snaží ověřit některé aspekty tzv. Infinite monkey theorem. »
Cílem projektu Ideologias@Home, je studovat, jak se lidé v určitém regionu vyvíjí ideologicky v průběhu času s ohledem na nějakou myšlenku. »
Dynamický BOINC projekt, jehož úkolem je pokusit se o vysvětlení některých základů vědy, například kvantovou mechaniku. »
Projekt Low-energy BOINC se zaměřuje na snížení celkových energetických potřeb účastníka distribuovaných výpočtů, zejména BOINCu. »
Hlavním cílem projektu je simulovat chování velkých komplexních neuronových sítí. »
Hlavní myšlenkou tohoto projektu je analýza algoritmů. »
Jedná se o univerzální Grid který bude obsahovat vícero aplikací. V tuto chvíli hostí jednu biologickou aplikaci, »
Cíle projektu jsou směrovány do Fyziky pevných látek, nauky o materiálu, optiky a chemie. Vědecký výzkum v těchto oblastech je »
Plagiarism@Home používá distribuovaných počítačů pro hledání textů v internetových zdrojích pro odhalení potenciálního plagiátorství. »
Putra Desktop Grid je grid v Malajsii vybudovaný na státní univerzitě. Je plně podporován »
Cíle projektu RiojaScience@home jsou různé. Mohou sahat od hledání inteligentního života ve vesmíru, k výzkumu nových léků, až po »
Russian Words Compatibility je výzkumný projekt, který zkoumá možnosti ruské počítačové lingvistiky. »
Cílem tohoto projektu je poskytnout distribuovanou výpočetní platformu na systému BOINC pro italské univerzitní výzkumné »
Projekt provádí detailní sledování webových stránek. Cílem projektu je vytvořit velkou infrastrukturu sledovacích klientů, »
Výpočetní platforma Asie a Pacifiku pro poskytování moderní a progresivní služby výpočetní sítě pro vědce »
Slouží k výzkum různých vědeckých projektů. TN-Grid byl založen Research Area of Trento of the National Research Council of Italy »
Universe@Home je projekt Varšavské univerzity (Polsko). »
Universe@Home Test je testovacím projekt Varšavské univerzity (Polsko). »
Cílem tohoto projektu je poskytnout silnou distribuovanou výpočetní platformu pro vědce z »
Výzkum v oblasti proteinů v buňce. »
Cílem projektu Virus Respiratorio Sincitial je simulovat chování viru lidského respiračního onemocnění (chřipky). »
Projekt WUProp@Home shromažďuje informace o spuštěných projektech, aplikacích a jednotkách na počítačích na kterých je spuštěn. »
|
|
|
|
|
Projekt se zaměřuje na výzkum soudržnosti buněk. Jedním z mnoha využítí výsledků v této oblasti, je pomoc ve výzkumu rakoviny. »
Projekt se zaměřuje na výzkum soudržnosti buněk. Jedním z mnoha využítí výsledků v této oblasti, je pomoc ve výzkumu rakoviny. »
Projekt provádí zkoumání genomů. Bude doplněno ... »
Projekt DENIS slouží k výpočtu velkého množství srdečních elektrofyziologických simulací. Srdeční elektrofyziologické modely jsou »
Projekt se soustředí na spojení malých molekul bílkovin. Nejvíce se zaměřuje na detaily vazby ligandu na bílkovinu, což by mělo »
DrugDiscovery je výzkumný projekt, který se snaží modelovat sloučeniny, který by mohly být využity při výrobě nových léků. »
Jedná se o výzkumný projekt, který provádí simulace bílkovin malárie metodou docking (metoda, která předpovídá požadovanou »
Slouží k výzkumu genetických algoritmů. Zkoumá vývoj genetických systémů založených na (zatím) jednoduché sadě instrukcí. »
Výpočty v současné době probíhají výhradně na GPU (NVIDIA) a na procesorech Cell Broadband Engine (herní konzole PlayStation3, počítače IBM). »
Hledání léku používaného při léčbě virových onemocnění, která působí proti koronaviru (SARS-CoV-2). »
Projekt iGEM@home se zabývá syntetickou biologii. Projekt byl vytvořen týmem Heidelberg 2014 za účelem podpory ostatních iGEM týmů »
Tento projekt se za použití modelů do kterých jsou vkládána skutečná vstupní data na základě terénních výzkumů, snaží »
Projekt se zabývá modelováním lidské mysli. Pomocí výpočtů se snaží lépe porozumět lidskému mozku a procesům učení. »
Projekt mopac@home byl založen v německém výzkumném centru pro environmentální zdraví »
Najmanovich Research Group - NRG je výzkumný projekt k výzkumu v oblasti molekulárního rozpoznávání a výpočetní biologie »
Jedná se o další projekt z oblasti biologie. Konkrétně se projekt snaží zkoumat biologicky aktivní strukturu bílkovin, porozumět »
Projekt se zabývá zkoumáním struktury proteinů v různých jejich variantách a mutacích s jasným eventuálním výsledkem - pomoci »
Jelikož žijeme v molekulárním světě, kde vše kolem nás i naše těla se skládají z molekul, je velice důležité znát co nejvíce »
Jak už název napovídá, projekt zkoumá molekuly RNA které identifikuje, analyzuje a předpovídá jejich strukturu. »
Projekt se zabývá vývojem léků proti rakovině, ale i jiným chorobám souvisejícím s DNA a funkcí proteinů. Vědci z desítek »
V projektu SiDock@home se hledají ligandy - malé molekuly, které se mohou úspěšně vázat na proteinové cíle a modulovat »
SIMAP je databanka, kde jsou uloženy podobnosti všech dosud známých proteinových sekvencí. Projekt Simap se zaměřuje na »
Měl by pomáhat genetikům po celém světě najít geny způsobující některé typy cukrovky, zvýšený krevní tlak, rakovinu, »
Jedná se o proces simulace vzájemných vlivů v žijící buňce. Pomocí multi-scaled modelů se vyhodnocuje vzájemná biopolymerní »
Virtual Prairie (ViP) (virtuální prérie) je výzkumný projekt, pro výzkum a porozumění strategie klonování rostlin »
|
|
|
|
Projekt zastřešuje několik podprojektů. »
Zabývá se modelováním klimatických modelů s cílem předpovědět vývoj klimatu na Zemi v dalších desetiletích. Zpracování probíhá »
Jedná se o projekt vědců z University of Maryland. Jejich cílem je vytvořit výpočetní základnu a díky ní pomáhat společenství »
Hlavním cílem projektu PrimeGrid je poskytnout i běžnému uživateli možnost hledání prvočísel. »
Tento již více jak 40 let trvající výzkum v roce 1999 uvedl mezi distribuované výpočty David Anderson, který v roce 2003 také »
Tento projekt zpracovává několik podprojektů a ve svém profilu si můžete i určit do kterého projektu přesně se chcete zapojit. »
Projekt integruje ostatní projekty pomocí technologie Wrapperu do BOINCu. Jedná se o Beta projekt »
|
|
|
|
Jedná se o další z matematických projektů. Zabývá se metodou 3x+1, nazývanou také Collatz conjecture. Tato metoda je jakýmsi »
APS@Home je vědecký projekt, který prostřednictvým výpočtů BOINC provádí výzkum efektu atmosférických rozptylů. Ty jsou »
D-Wave's AQUA (Adiabatic QUantum Algorithms) (adiabatické kvantové algoritmy) je výzkumný projekt, jehož cílem je odhadnout »
ATLAS@Home je výzkumný projekt pro simulace experimentu ATLAS v CERNu. »
Podružný projekt projektu ClimatePrediction (CPDN), podporovaný společností BBC. Projekt obdržel ocenění Prix Europa za »
Projekt by chtěl pomoct ve výzkumu léků. Výzkum probíhá a je pod záštitou BioChemistry Library (BCL). Vědci v laboratořích zkoumají »
Na projektu prozatím probíhá pouze testování aplikace, která ještě nemá žádný konkrétní účel, jelikož dosud nebyl vybrán »
Na projektu se zpracovávají různé kalkulace v Gravitational Ray Tracingu. Ray Tracing je metoda založená na fyzikálních »
Projekt se zabývá systémem vyhledávání na internetu a strukturou webových stránek (web crawler). Hlavním cílem projektu je »
Cílem DNA@Home je zjistit, co reguluje geny v DNA. Všiměte si, že kožní buňky se liší od svalových buňek, které jsou odlišné od kostních »
Eternity II : 28. července 2007 se po dlouhém očekávání vrací jedno z nejrychleji prodávaných puzzle všech dob, »
Na projektu je provozována aplikace monkeys, která se snaží ověřit některé aspekty tzv. Infinite monkey theorem. Tato teorie tvrdí »
Jedná se o testovací projekt projektu MalariaControl. Jeho cílem je testovat aplikace a obsluhu projektu před jejich »
Projekt se snaží prolomit 1024-bit RSA klíč používaný mobilním telefonem Motorola Milestone, který brání spustit v telefonu vlastní »
Popis projektu není k dispozici. »
NanoHive je modulární simulátor užívaný pro modelování fyzikálního světa v nanometrové stupnici. Měl by sloužit jako pracovní »
Tento projekt se zabývá vývojem aplikací nových projektů a snahou je zdokonalovat a upozorňovat na chyby v nich obsažené. »
Projekt pomocí klientských počítačů vytváří obrázky (umělecká díla). Jedná se o projekt serveru »
Za projektem stojí Francouzská Laboratoire de Biochimie (UMR CNRS 7654), oddělení biologie, Ecole Polytechnique. Zabývá se »
Projekt je zaměřen na oblast problémů v telekomunikacích. Hlavním cílem projektu je řešení co možná nejlepšího »
Stručně řečeno, je tento projekt zaměřen na renderování grafiky. Projekt se při startu zabýval Fraktálními plameny »
Hledání prvočísel za pomoci Riesel teorie. Za pomoci této teorie lze mnohem snadněji filtrovat během krátkého výpočtu »
Podružný projekt projektu ClimatePrediction (CPDN). »
Projekt má několik cílů : 1) Zlepšit veřejný přístup k národní významné vědecké literatuře. »
Matematický problém Subset sum je definován takto : Je dána množina přirozených čísel S a cílový součet t. »
Jak je již z názvu patrné, jedná se o průzkum světoznámé hry Sudoku, kterou vymyslel Howard Garns v roce 1979 a publikoval »
Další z projektů který je zaměřený podobně jako Predictor a QMC, na předpovídání struktury proteinů. Konkrétně využívá »
Tento matematický projekt, se zabývá tzv. "Problémem obchodního cestujícího". Na mapě je zvoleno n měst »
Jedná se o zkušební projekt laboratoří CERN, který chce otestovat využití systémů CernVM a BOINCVM (Virtual Machine) pro »
Tento projekt je v současnosti pouze testem systému BOINC. Aktuálně se pro testovací účely používá aplikace pro hledání »
Na rozdíl od ostatních projektů, tento projekt nevyužívá systém BOINC ke zpracování svých dat, ale pro výzkum samotného »
Jedná se o projekt, který má hledat odpovědi a řešení na nejzásadnější problémy kolem termojaderné fůze. Termojaderná fůze »
|
|
|
|
|
Jedná se o projekt několika nadšenců, kteří se díky systému BOINC pokouší zpracovávat grafické modely a textury. Tento projekt »
Luxrenderfarm@home je renderfarm pro Luxrender.net. »
Projekt pomocí klientských počítačů vytváří obrázky (umělecká díla). Jedná se o projekt serveru »
Renderfarm.fi (Open Rendering Environment) je platforma pro distribuované renderování. Je zcela bezplatná služba, která »
|
|
|
|
Projekt se snaží prolomit 1024-bit RSA klíč používaný mobilním telefonem Motorola Milestone, který brání spustit v telefonu vlastní »
Cílem projektu DistrRTgen (Distributed Rainbow Table Generator), je dokázat, že jednoduché hashování hesel je nebezpečné »
Základní informace o projektu : Projekt byl založen 9.ledna 2006 a jeho hlavní stránky naleznete zde. Cílem projektu »
Projekt zabývající se kryptografií. Konkrétně se zaměřuje na hledání MD5 kolizí Wangovou metodou a jejich vylepšenými »
RSA Lattice Siever (2.0) láme šifrované 512-bitové klíče podpisu operačního systému pro programovatelné »
Projekt se zabývá hledáním kolizí v hashovací funkci SHA1. Projekt byl založen na Univerzity of technology v Grazu. »
Projekt je zaměřen na vyhledávání Sierpinski/Riesel prvočísel. »
TMRL Distributed Rainbow Table Generator. Distributed Rainbow Table Generator je projektem TheMinouche Research »
|
|
|
|
Projekt je zaměřen na oblast výroby a ukládání čisté (zelené) energie. Projekt se snaží prostřednictvím chemie pomoci při »
Projekt v současné době počítá aplikaci ISDEP (Integrator of Stochastic Differential Equations in Plasmas) Integrátor Stochastické »
Integrované obvody potkáváme dnes prakticky všude. Vedení výzkumného týmu se ale rozhodlo, že pomůže obvody udělat bezpečnější a trvanlivější. »
Hydrogen@Home výzkumný projekt, ktrý chce prostřednictvím BOINC provádět výzkum v oblasti výroby a zpracování vodíku. »
Projekt se bude snažit zkoumat, případně i vytvořit systém umělé inteligence. »
Zpracovávání simulací oběhů a srážek částic v budovaném částicovém urychlovači v CERNu. Další z velice zajímavých a gigantických »
Zkoumá rovnováhu metastabilních a přechodných zmagnetizovaných modelů (především zmagnetizované prvky v nano-měrítkách a jejich »
SLinCA (Scaling Laws in Cluster Aggregation) je projekt, který provádí výzkum v oblasti vědy materiálů. »
Nanotechnologie jsou na předních příčkách zájmu všech průmyslových národů světa, jako jedna z klíčových technologií 21. století »
Jedná se o projekt, který simuluje určité mezní fáze mikrolátek a mikročástic. Cílem projektu je vývoj a výzkum lepších »
XANSONS for COD je výzkumný projekt zaměřený na vytvoření otevřeně přístupné databáze simulovaných rentgenových a neutronových práškových difraktogramů pro nanokrystalickou fázi materiálů »
|
|
|
|
Testovacím projektem projektu ABC, takže kdo chce pomoci při vývoji nových aplikací, může se připojit a pomoci s testováním. »
Jedná se o testovací projekt projektu Einstein@Home. V září 2011 byla zkopírována databáze uživatelů »
Almere je první z měst na světě, které se rozhodlo dát dohromady GRID z výkonu, který samotní obyvatelé města a podniky »
Tento projekt je pro opravdové nadšence do BOINC, kteří chtějí při jeho vývoji pomoci. Nejde jen o výpočty, ale hlavně »
Jedná se o testovací projekt projektu Cels@Home. Jeho cílem je testovat aplikace a obsluhu projektu před jejich plným nasazením. »
Jedná se o testovací projekt projektu ClimatePrediction (CPDN). »
Projekt prozatím nemá žádné zaměření, finanční zázemí, ani vědeckou podporu. Probíhají ovšech jednání o dalším vývoji »
Tento projekt je testovacím projektem projektu Einstein. Z tohoto důvodu má i velice zřítkakdy práci, ale kdo chce pomoci při »
Projekt QuantumFIRE se zabývá fyzikou pevných látek a kvantové chemie. Projekt založila skupina Theory of Condensed Matter (TCM) v Cavendish Laboratory, University of Cambridge, UK. »
Testovací projekt projektu Rosetta. Kdo chce pomoci při vývoji nových aplikací pro projekt Rosetta, může se připojit »
Testovací projekt projektu Ramsey. Kdo chce pomoci při vývoji nových aplikací pro projekt Ramsey, může se připojit »
Testovacím projektem projektu Seti, takže kdo chce pomoci při vývoji nových aplikací, může se připojit a pomoci s testováním. »
|
|
|
|
Projekt Climate@Home provádí výzkum klimatu. Klimatický model, který je odesílán na klientské počítače se skládá z matematických rovnic, které »
Projekt se zabývá detekcí šíření seismických vln. Je momentálně určen pro notebooky, které mají v sobě akcelerometr. »
Alternativní projekt k projektu QCN. »
Alternativní projekt k projektu QCN. »
Alternativní projekt k projektu QCN. »
Alternativní projekt k projektu QCN. »
Hlavním cílem projektu je vytvořit volně přístupnou a neustále aktualizovanou mapu radioaktivního záření k dispozici pro »
|
|
|
|
|
Projekt, který se zabývá novou variantou šachů. Oproti klasickým šachům je rozdíl v tom, že v základním postavení je »
Projekt se zabývá jednou už hodně starou šachovou hádankou, kterou vymyslel jeden z hráčů Max Bezzel již v roce 1848 a láme »
Projekt propočítává možný průběh partie v Pokru. Při hře Texas Hold'em pro 2 až 10 hráčů dochází ke konci partie k situaci, »
Počítá řešení hry Reversi. »
Sudoku je jedním z nejpopulárnějších her současnosti. Jedna z důležitých otázek která zajímá vědce, je minimální počet »
|
|
|
|
Van Der Waerden Numbers je projekt studenta Daniel Monroe z Takoma Park Middle School. Zabývá se Van Der Waerdenovou větou »
Projekt zkouší prvocísla a,b,c, pro která platí takzvaná ABC rovnice »
Projekt zkouší prvocísla a,b,c, pro která platí takzvaná ABC rovnice »
Projekt se snaží dokázat Bealovu větu : Ax + By = Cz, kde A, B, C, x, y, z jsou kladná celá čísla »
Projekt Collatz Conjecture navazuje na ukončený projekt 3x+1@home. Zabývá se metodou 3x+1, nazývanou také Collatz Conjecture »
Projekt se zabývá výzkumem a zdokonalováním algoritmu Donalda E. Knutha, který je uváděn pod zkratkou DLX. DLX algoritmus »
DNETC@Home je wrapper mezi BOINC a projektem distributed.net. Distributed.net byl první projekt na bázi distribuovaných výpočtů a funguje již od roku 1997. »
Moo! Wrapper je wrapper mezi BOINC a projektem distributed.net. Distributed.net byl první projekt na bázi distribuovaných výpočtů a funguje již od roku 1997. »
Provádí faktorizaci celých čísel. Faktorizace celých čísel je zajímavá jak z matematického, tak z praktického hlediska. »
NumberFields@home je matematický projekt, který zkoumá teorii čísel. Projekt hledá matematická pole se speciálními vlastnostmi. »
Projekt sestavuje databázi kanonických forem diagonálních latinských čtverců 10. řádu, které tvoří ortogonální diagonální latinské čtverce »
Projekt ODLK1 navazuje na projekt ODLK a pokračuje v řešení problému ortogonálních diagonálních latinských čtverců. »
Primaboinca je matematický výzkumný projekt, který hledá protiargument k nějaké doměnce (snaží se vyvrátit nějaké »
The Ramanujan Machine je nový způsob, jak dělat matematiku využitím výkonu vašeho počítače k novým objevům. Ramanujan Machine již objevil desítky nových hypotéz. »
Ramsey@Home je výpočetní projekt, jehož cílem je najít nové dolní hranice pro různá Ramsey čísla pomocí různých technik. »
V projektu jde o hledání ideálních vykreslení úplných grafů s "n" počtem uzlů, s minimálním počtem křížení hran. »
SAT@Home řeší složité praktické úlohy (jednotlivé funkce obrácených úloh, optimalizací, bioinformatiky, atd.). »
Projekt hledá všechny symetrické n-tice po sobě jdoucích prvočísel v rozmezí od 0 do 2^64. »
Na projektu se počítají následující aplikace : BinSys (matematika) zahájeno Červen 2005 »
Je to matematický projekt, který se snaží najít nová Mersennova prvočísla. Mersennova prvočísla mají těsný vztah »
YAFU - Yet Another Factoring Utility. Provádí rozklad čísel v rozsahu 70 - 110 míst (délka celého čísla), která potřebuje »
|
|